Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Basın'da Mehmet Pamak / Mehmet Pamak gözaltına alındı

Mehmet Pamak gözaltına alındı

Pamak’ın gözaltına alınma süreci şöyle gelişti: Almanya’dan gelen Yalçın İçyer, vakfın konferans salonunda Cuma namazı öncesi vaazında Suriye’de halka yapılan zulmü anlattı. Cuma namazını da Hayati İsaoğlu kıldırdı. Namaz sonrası salondaki bir kişi, “TSK da zulüm mü yaptı” diye sesini yükselterek tepki gösterdi. Bir başka kişinin de yüksek sesle bağırmasının ardından çıkan kargaşa üzerine İçyer ve İsaoğlu Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Vakfın sitesinde yayınladığı bir açıklamayla gözaltılara tepki gösteren Mehmet Pamak da Ankara TEM Şube ekiplerince gözaltına alındı.

Pamak, olayın bir provokasyon olduğunu, bazı görgü tanıklarının salonun arkasında elleri sopalı kişiler gördüğünü kendisine aktardığını söyledi.

 

Kaynak:Yeni Şafak, https://www.yenisafak.com/gundem/mehmet-pamak-gozaltina-alindi-2627868

 

 

İlginizi çekebilir

Pamak: ‘Kapitalizmin Ölçüsüz Kazanma Hırsına Dayalı Sömürü Çarkı Durdurulmalı, Onurlu Kazanç Yolu Emek Korunmalıdır’

Tarih: 18/05/2014 İLKAV Başkanı Mehmet Pamak, Soma´da yaşanan maden faciası sebebiyle bir basın açıklaması yaptı. Kapitalizmin azgın ve ölçüsüz kazanma hırsıyla emeği sömürdüğüne ve servet biriktirme hırsıyla maliyetleri düşürmek için karın tokluğuna çalıştırdığı, buna rağmen iş güvenliği yatırımlarını da yapmadığı için yüzlerce işçiyi ölüme sürüklediğine dikkat çeken Pamak kapsamlı bir açıklama yaptı.