Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Radyo Programı / Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (19.Bölüm)

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (19.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.
Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

 

Ondokuzuncu Bölüm

İndir : 23.01.2016 19.Bölüm

Dinle :


Sorular :

Rabbimize hamd olsun ki, Kur’an’ı Hakkıyla Okumak programının 19. bölümünde de bizleri buluşturdu. Değerli dinleyenler bugünkü sorularımızla, yine Rasulün(s) Kur’an’daki konumunu ve sünnetini belirleyen ayetlerin üzerinde durmaya devam edeceğiz inşaAllah.

1 – İnsanların tarihsel süreçlerde yaşadıkları sapmalar sonucunda Rasulleri de ilahlaştırdıkları görülmektedir. Bu konuda Kur’an’da ne gibi uyarılar yer alıyor, ilgili ayetler bağlamında açıklayabilir misiniz?

2 – Kur’an, Rasulün sadece kendisine vahyolunana uyduğunu beyan ediyor, bu hususu ayetler ışığında açıklar mısınız?

3 – Geçmiş ve gelecek gaybı Allah’tan başka bir kimse de bilebilir mi, bu bağlamda Rasuller de bilebilir mi?

4 – Bilindiği üzere yüzyıllara sari Kur’an’ı mehcur bırakma, yozlaşma ve hurafe üretim sürecinde Rasulullah(s)’e bir çok mucize yakıştırılmış, bu bağlamda bir çok hurafeler üretilip, iftiralar yapılmıştır. Rasulün(s) davetinin muhataplarına bir mucize izharı söz konusu olmuş mudur? Kur’an bu konuda ne demektedir?

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız

—————————————————————————————————

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

İlginizi çekebilir

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (21.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.