Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Radyo Programı / Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (18.Bölüm)

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (18.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.
Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

 

Onsekizinci Bölüm

İndir : 16.01.2016 18.Bölüm, 1.Parça
16.01.2016 18.Bölüm, 2.Parça

Dinle :


Sorular :

Elhamdülillah, Kur’an’ı Hakkıyla Okumak programının 18. bölümünde yine birlikteyiz. Bugünkü sorularımızla Rasulün(s) Kur’an’daki konumunu ve sünnetini belirleyen ayetlerin üzerinde durmaya devam edeceğiz inşaAllah.

1 – Furkan 30. ayette yer alan Rasullullah’ın(s) “Kur’an’ı terk edilmiş bıraktıkları için kavminden şikayet edeceği” konusunu biraz açabilir misiniz?

2 – Rasuller’in insan üstü değil, insan/beşer oldukları vurgusu yapan ayetleri açıklayabilir misiniz? Rabbimizin ayetlerinde bu vurguyu yapmasının hikmeti ne olabilir?

3 – Rasulullah(s)’in vahiy gelmeden önce de “büyük/azim/yüce bir ahlak üzere” olduğuna dair ayeti açıklayabilir misiniz?

4 – Kur’an’da Rasulün(s) görevi, insanları tagutların ve hevanın tahakkümünden kurtarmak, Peygamberlerini ve din adamlarını rab edinmekten sakındırmak amaçlı tebliğ ve örneklik olarak beyan ediliyor, bu konuyu ilgili ayetlerle açıklayabilir misiniz?

5 – Rasulün(s), insanların Peygamberlerini, din adamlarını, hevalarını ve tagutları ilah edinerek ürettikleri hurafelerle işgal edilmiş zihinlerini bu kuşatmadan ve hurafelerin kölelik zincirlerinden kurtarmasından bahseden Araf Suresi 157. ayetteki hükmü açıklayabilir misiniz?

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız

—————————————————————————————————

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

İlginizi çekebilir

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (21.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.