Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Radyo Programı / Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (17.Bölüm)

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (17.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.
Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

 

Onyedinci Bölüm

İndir : 09.01.2016 17.Bölüm, 1.Parça
09.01.2016 17.Bölüm, 2.Parça

Dinle :


Sorular :

Bugünkü sorularımızla Rasulün(s) Kur'an'daki konumunu ve sünnetini belirleyen ayetlerin üzerinde durmaya devam edeceğiz inşallah.

1 – Rasullerin tebliğ görevlerine, tebliğ üsluplarına dair ve tebliğle güttükleri amaçlarına dair Kur'an bize neler söylüyor?

2 – Rasuller/Peygamberler istediklerini hidayete erdirebilirler mi?

3 – Rasuller tebliğ karşılığında insanlardan bir ücret beklerler mi?

4 – Rasullerin ve müminlerin en önemli vasıflarından ve sorumluluklarından birisi olarak Kur'an'da zikredilen "şahidlik" konusunda Kur'an neler söylüyor?

5 – Rabbimiz Rasulünü ancak kendisine itaat edilmesi için gönderdiğini beyan ediyor. Allah'a ve Rasulüne itaat denilince iki ayrı otoriteye itaat şeklinde anlaşılamayacağına göre Rasule itaat konusunu, Kur'an ayetleriyle biraz açabilir misiniz?

6 – Rasule itaat ya da itaatsizliğin ne anlama geldiği ve nasıl sonuçlar doğuracağı konusunda Kur'an'da hangi beyan ve uyarılar var?

7 – Peki Allah'a ve Rasulüne itaatsizlik edenlerin başlarına geleceklere dair Kur'an'da hangi uyarılar yer alıyor? Onları da kısaca açıklar mısınız?

8 – Allah'ın Rasulüne karşı göstermemizi istediği sevgiye dair Kur'an'da nasıl beyanlar yer alıyor?

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız

—————————————————————————————————

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

İlginizi çekebilir

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (21.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.