Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Radyo Programı / Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (13. Bölüm)

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (13. Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi canlı ve Pazar günü tekrarıyla “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.
Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

 

Onüçüncü Bölüm

İndir : 04.10.2015 13.Bölüm, 1.Parça
04.10.2015 13.Bölüm, 2.Parça

Dinle :

Sorular :

Bugün 13. programı yaparak Kur’an’ı hakkıyla okumak programımıza iki haftalık ara sonunda kaldığımız yerden devam ediyoruz.

– İnsanın Rabbine ve kendine yabancılaşması sonunda, insanın tükenişini ve fesadın küreselleşmesinin sebeplerini ayetler ışığında açıklar mısınız?

– Fıtrata yapılan müdahale sonucu ve vahiyden uzaklaşınca, yani fıtrat ile vahyin arası kesilince fesad çıkıyor. Peki böyle bir durumda insanlarda ve toplumda neler yaşanıyor?

– Toplumları yönetenler vahiyle hükmetmezlerse neler yaşanıyor? Vahiyden uzaklaşanların iktidarında Kur’an’ın beyanıyla ekinin ve neslin helaki nasıl gerçekleşiyor?

– Mü’minlerin, iktidar olmaları ve Allah’ın hükmüyle hükmetmeleri halinde neler olur?

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız

—————————————————————————————————

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

İlginizi çekebilir

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (21.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.