Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Radyo Programı / Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (12.Bölüm)

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (12.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.
Radyo Denge Ramazan Program akışı içerisinde telefon bağlantısıyla canlı olarak gerçekleştirilmeye başlanan programda,
Ramazan’dan sonra da Mehmet Pamak’la “Kur’an’ı Hakkıyla Okumak” konusu ele alınmaya devam ediliyor.
Programa telefon ile bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

 

Onikinci Bölüm

İndir : 12.09.2015 12.Bölüm, 1.Parça
12.09.2015 12.Bölüm, 2.Parça

Dinle :

Sorular :

Son programlarımızda iman-amel bütünlüğü ve hayatı ibadet kılmak konuları üzerinde durmuştuk. Bu programda ise dünya-ahiret ilişkisi üzerine bazı sorular yöneltmek istiyoruz.

– Dünyanın ahiretin tarlası olarak vahiyle inşa edilmesi suretiyle ahiret için salih ameller biriktirmeye çağıran, dünya için biriktirme tutkusuna karşı uyaran ayetlerden örnekler vererek dünyevileşme sapması konusunu açıklar mısınız?

– Kur’an’da hayatın bütün alanlarında Allah’ın unutulmaması ve zikrinden yüz çevrilmemesi gerektiğine ve bunun imanın ispatı ve gereği olduğuna dikkat çeken ayetler var. Allah’ın ayetlerinden yüz çevirenler, hayatlarında vahye uygun davranmayanlar mı? Bunlar nasıl bir akıbetle uyarılmaktadırlar?

– Ahirette hesap günü, fayda vermeyen pişmanlık, geri döndürülme ve geri dönüş halinde salih amel yapmaya dair taahhütte bulunma gibi isteklerin zikredildiği ayetleri açıklar mısınız?

– Ahiretteki tartışmaların hatırlatılması suretiyle dünyada atılacak adımlara, tutulacak yola dikkat etmeye yönlendiren ayetlerden de bahseder misiniz?

– Darlık ve sıkıntı anlarında davete kulak verme eğiliminin yükselmesi sebebiyle Allah’ın Resul gönderdiği beldelerin halklarına darlık ve sıkıntı vermesine ve sıkıntı halinde dini O’na has kılarak Allah’a sığınıp yardım dileyen, sıkıntı kalkınca da şirk koşanlara dair ayetleri açıklar mısınız?

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız

—————————————————————————————————

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

İlginizi çekebilir

Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (21.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.